Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky

Spôsobov, ako si šetriť peniaze do budúcnosti, je niekoľko. Niektorí si peniaze po starom šetria doma, iný ukladajú v banke a niektorí si zvolia investičné sporenie. Práve s investovaním môže klientom pomôcť spoločnosť v minulosti známa ako Prvá penzijná, dnes 365.invest.

Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky je komplexná správcovská spoločnosť, ktorá poskytuje komplexné finančné služby svojim klientom. V roku 2021 prešla Poštová banka pod značku 365.bank, zmenil sa teda aj názov Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti na 365.invest.

Poštová banka – Prvá penzijná

Vďaka silnej kapitálovej základni, profesionálnemu a skúsenému personálu a konkurencieschopným poplatkom poskytuje spoločnosť množstvo finančných riešení.

Prvá penzijná ponúka na mieru šité investičné riešenia v mnohých oblastiach vrátane:

Každá z týchto investícií je prispôsobená konkrétnym investičným cieľom jednotlivých klientov. Spoločnosť poskytuje aj investície s pevným výnosom s rôznou úrovňou rizika.

Prvá penzijná správcovská spoločnosť ponúka jedinečné investičné poradenstvo, ktorého cieľom je poskytovať klientom individuálne a komplexné poradenstvo. Poradenstvo zahŕňa výber portfólia, riadenie rizík a monitorovanie investícií.

Má niekoľko dôležitých výhod, ako sú nízke poplatky a široká ponuka investícií. Klienti Prvej penzijnej spoločnosti Poštovej banky majú k dispozícii celý rad informácií vrátane aktuálnych trhových správ, výskumných správ, ako aj fundamentálnej a technickej analýzy. Spoločnosť tiež v plnej miere dodržiava najvyššie právne normy a predpisy.

Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky vďaka silnej kapitálovej základni, konkurencieschopným poplatkom a investičným riešeniam šitým na mieru dokáže poskytnúť klientom finančné poradenstvo, ktoré potrebujú na to, aby svoje investície využili čo najlepšie.

Prvá penzijná po novom 365.invest

365.invest je spoločnosť, ktorá bola kedysi známa ako správcovská spoločnosť Poštovej banky Prvá penzijná. Spoločnosť odvtedy prešla niekoľkými zmenami a v súčasnosti ponúka svojim zákazníkom prístup k celému radu investičných produktov a služieb.

Niekdajšia Prvá penzijná, dnes 365.invest, ponúka investovanie vo vlastnej réžii aj spravované investície. Na webovej stránke spoločnosti možno nájsť rôzne investičné produkty vrátane:

 • podielových fondov
 • akcií
 • dlhopisov
 • ETF

Zákazníci si môžu vybrať typ investície, o ktorú majú záujem, a potom si vybrať portfólio cenných papierov, ktoré zodpovedá ich úrovni tolerancie rizika. Spoločnosť ponúka aj celý rad investičných nástrojov, ako napríklad výskum, alokáciu aktív a diverzifikáciu portfólia.

Okrem svojich hlavných služieb poskytuje 365.invest aj prístup k ďalším finančným službám. Patria medzi nich:

 • dôchodkové produkty
 • anuity
 • dôchodkové účty
 • sporiace plány
 • životné poistenie

Webová stránka spoločnosti obsahuje podrobné príručky, ktoré pomáhajú zákazníkom pochopiť a prijímať informované rozhodnutia o ich investíciách.

Investovanie do 365.invest, v minulosti známej ako Prvá penzijná správcovská spoločnosť, môže byť skvelým spôsobom, ako diverzifikovať svoje portfólio a zvýšiť svoje výnosy.

Produkty spoločnosti sú navrhnuté tak, aby poskytovali nízke náklady, transparentné poplatky a jednoduché zriadenie a správu účtu. Okrem toho spoločnosť ponúka zákaznícku podporu prostredníctvom svojej webovej stránky a telefonicky.

Celkovo 365.invest ponúka zákazníkom celý rad investičných produktov a služieb, ktoré môžu zabezpečiť vyššie výnosy a diverzifikované investície.

Niekdajšia Prvá penzijná, dnes 365.invest nezaťažuje zbytočnými poplatkami

Okrem toho má spoločnosť k dispozícii tím služieb zákazníkom, ktorý je vždy pripravený odpovedať na otázky. Tím je tiež oboznámený s najnovším vývojom vo finančnom svete, čo používateľom uľahčuje robiť sebavedomé rozhodnutia.

Úspech spoločnosti Prvá penzijná, po novom 365.invest, ďalej podporili jej vynikajúce služby zákazníkom, jednoduché používateľské rozhranie a dôkladné systémy riadenia rizík. Spoločnosť tiež ponúka široký výber dôchodkových plánov, čo používateľom umožňuje flexibilne prispôsobiť svoj plán podľa ich dôchodkových cieľov.

Komplexná štruktúra poplatkov niekdajšej Prvej penzijnej spoločnosti Poštovej banky navyše zaručuje, že používatelia nebudú za svoje investície zaťažení nadmernými poplatkami.

Celkovo je spoločnosť 365.invest vynikajúcou voľbou pre investorov na Slovensku. Poskytuje používateľom bezpečnú a nízko nákladovú možnosť investovania a celý rad flexibilných dôchodkových plánov, ktoré vyhovujú rôznym potrebám používateľov.

Jej tím služieb zákazníkom je kompetentný a rýchlo reaguje na otázky a jej používateľské rozhranie je jednoduché a prívetivé. A napokon, jej komplexná štruktúra poplatkov zabezpečuje, aby používatelia neboli za svoje investície predražovaní.

Ako sa do Prvej penzijnej prihlásiť

365.invest je online spoločnosť, ktorá pôsobí na Slovensku. V minulosti bola známa ako Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky. Zákazníkom ponúka bezpečný a efektívny spôsob investovania do investičných fondov a iných finančných produktov.

Registrácia do 365.invest je jednoduchý a prehľadný proces. Vytvoriť do niekdajšej Prvej penzijnej prihlásenie nezaberie veľa času, stačí na to pár krokov. Investovať možno prostredníctvom mobilnej aplikácie či internet bankingu, treba mať však zriadený účet v 365.banke.

365.invest, niekdajšia Prvá penzijná, ponúka niekoľko spôsobov. Možno investovať:

 • jednorazovo
 • pravidelne
 • cez „apku“

Jednorazové investovanie je pre tých, ktorý majú k dispozícii väčší obnos peňazí a chcú ich investovať. Stačí si vybrať fond, do ktorého chce klient peniaze investovať a potom už stačí len sledovať, čo sa s peniazmi deje.

Jednorazove investovanie ponúka klientom slobodu a neviaže ich k pravidelnej investícii.

Pravidelné investovanie ponúka potenciál zhodnotenia peňazí. Stačí si zvoliť fond alebo kombináciu viacerých fondov. Investovať možno už od 20 eur mesačne a bez poplatkov.

Niekdajšia Prvá penzijná správcovská spoločnosť, dnes 365.invest, ponúka aj možnosť investovať prostredníctvom mobilnej aplikácie. S produktom, ktorý nazvali Investičné syslenie možno investovať už od 0,10 eura. Treba však k tomu mať zriadený účet v 365.banke a samozrejme dosiahnutý vek 18 rokov.

Pri Investičnom syslení ide o to, že pri platbe kartou sa budú platby klienta zaokrúhľovať smerom hore a rozdiel banka presunie do investícií. Klient si môže nastaviť, na akú sumu sa majú platby zaokrúhľovať (1,5,10 eur).

Pri tomto spôsobe investovania si klient nevyberá z fondov, banka to urobí za neho a bez poplatku. Ako sa investícii darí môže klient sledovať v mobilnej aplikácii.

S názvom Prvej penzijnej sa zmenil aj spôsob investovania

V roku 2021 prešla Poštová banka pod spoločnosť 365.bank. Spolu s ňou prešli aj dcérske spoločnosti vrátane Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti, ktorá od vtedy zmenila názov na 365.ivest.

Zmenil sa však nielen názov Penzijnej spoločnosti, ale aj spôsob investovania. Pojmy ako Prvá penzijná karta podielnika či „moja penzijná“ však v nej už budú klienti hľadať márne.

Z tradičného, konzervatívneho spôsobu sa investovanie presunulo do online priestoru. Investovať do vybraných fondov tak po novom možno napríklad vďaka mobilnej aplikácii, a to bez vstupného poplatku.

365.banka ponúka investičné sporenie pre všetkých. Investovať možno prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo internet bankingu, treba mať však v banke zriadený účet.

Vybrať si možno zo štyroch fondov:

 • realitný fond
 • akciový EKO fond
 • akciový Blockchain fond
 • dlhopisový Fond stabilných výnosov

Mesačný vklad môže byť od 20 eur do 5 000 eur. Výšku investície si zvolí klient sám podľa svojich možností. Aplikácia tiež ponúka prehľad všetkých Investičných sporení, kde možno sledovať aj ich vývoj.

Avšak treba pamätať aj na to, že investovanie do fondov môže byť spojené aj s istým rizikom. Investícia totiž nemusí dosiahnuť očakávaný výnos alebo môže byť dokonca stratová. S takýmto prípadným rizikom treba pri investovaní do fondov počítať.