Investičné zlato

Zlato ako investičný artikel je v poslednom čase skloňované v mnohých ohľadoch. Veľkú zásluhu má na tom nedávny pokles jeho ceny, ako aj neskorší jemný rast.

Nie sa teda čo čudovať, že veľa ľudí uvažuje o nákupe takéhoto zlata. Pravdu zostáva, že je to dlhodobá investícia, a preto ak očakávate rýchly zisk či pravidelný príjem, zlato vôbec nie je pre vás to pravé. Ale ak naopak hľadáte nejakú finančnú istotu a zabezpečenie aj ďalších generácii, čítajte ďalej.

Zlato bolo je a vždy bude spoľahlivým prostriedkom pre bezpečné uloženie úspor. V každej dobe a za akýchkoľvek okolností.

Je dôležité si uvedomiť, že nákupom zlata nemíňame peniaze, len ich jednoducho zamieňame za silnú a medzinárodne uznávanú menu. Zlato je platidlom už viac než 5000 rokov.

Hodnota zlata prirodzene krátkodobo kolíše, no z dlhodobého hľadiska je jeho vnútorná hodnota vysoko stabilná. Investičné zlato je považované a vhodné na dlhodobé udržanie hodnoty a kúpnej sily.

Papierová mena podobnú  stabilitu vôbec neprináša, pretože silne podlieha inflácii a niekedy aj menovej reforme alebo hyperinflácii.

Jednoduchá a veľmi stará časom osvedčená múdrosť odporúča rozložiť majetok nasledovne: 1/3 do nehnuteľnosti, 1/3 si ponechať v hotovosti a 1/3 do zlata. Vytvoríte tak stabilitu a bezpečnosť nielen pre seba, ale aj pre svojich potomkov.